logo

Galerie tatrzańskieBouldering w Tatrach

Bouldering w Tatrach

2015-06-05
Tatry kojarzone są raczej z troszkę większymi formami skalnymi. Jednak piękne doliny skrywają również całkiem sporo głazów idealnie nadających się do bulderingu.

Zawody im. Oppenheima - galeria zdjęć

Zawody im. Oppenheima - galeria zdjęć

2015-04-02
W niedzielę 22 marca 2015 r. Odbyły się po raz czternasty zawody, których patronem jest Józef Oppenheim. W XIV. Pucharze SN PTT / KW Zakopane im. Józefa Oppenheima wystartowało w tym roku 70 zawodników. Trasa tradycyjnie prowadziła w masywy Grzesia, Rakonia, na Długi Upłaz i do Krowińca. Zawody miały w tym roku rangę Pucharu Polski PZA w ski-alpinizmie.

Kościelec i otoczenie Hali Gąsienicowej

Kościelec i otoczenie Hali Gąsienicowej

2012-07-20
Kto nie lubi Hali? Wakacyjny wypad nad Czarny Staw Gąsienicowy, na Kościelec, Świnicę, Kozi, albo Granaty. Lubimy ten rejon szczególnie, prawda? Zapraszamy na wakacyjną foto - wycieczkę nad Czarny Staw Gąsienicowy oraz Kościelec. Prezentujemy fotografie Leszka Jaćkiewicza - autora przewodników po Tatrach - wykonanych w drodze na Kościelec, z Kościelca, a także z okolicznych szczytów.

1,5 tony śmieci zniesiono z Tatr

1,5 tony śmieci zniesiono z Tatr

2012-07-05
Zakończyła się pierwsza edycja akcji „Największe sprzątanie Tatr w historii”. To jednak nie koniec, a … początek projektu „Czyste Tatry”. – Akcja będzie organizowana w przyszłych latach - zapowiada główny organizator Albin Marciniak, na co dzień podróżnik, prowadzący Klub Podróżników Śródziemie.

Panorama z Pośredniej Grani

Panorama z Pośredniej Grani

2012-05-13
Przedstawiamy panoramę a pochodzą ze szczytu Pośredniej Grani 2440 m. Jest to jeden z najpiękniejszych szczytów w Tatrach i należy do kultowych dla wprawionych turystów wysokogórskich obok Gierlacha ,Lodowego Szczytu , Durnego Szczytu czy też Wysokiej. Najpiękniejsza trasa o skali trudności nieco trudno I wiedzie nań przez słynną Ławkę Dubkego. Tekst i zdjęcia: Leszek Jaćkiewicz  

Siarkan - kulminacja Smoczej Grani

Siarkan - kulminacja Smoczej Grani

2012-02-07
- Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć autorstwa Leszka Jaćkiewicza, autora przewoników "Nieznane Tatry".  Tym razem zdjęcia pochodzą z letniej z wyprawy na szczyt Siarkan (2260 m), będący najwyższym wierzchołkiem Smoczej Grani. Rozpościera się z niego chyba najwspanialszy widok na Koronę Wysokiej.

Kopy Liptowskie

Kopy Liptowskie

2012-01-07
Rejon Kop Liptowskich to chyba jeden z najmniej znanych rejonów Tatr. Tym razem Leszek Jaćkiewicz zaprasza nas do podziwiania widoków tego rejonu oraz panoram wykonanych ze szczytów Wielka Kopa Koprowa 2052 m i Magura Rycerowa 1997 m. Cały rejon jest rezerwaten ścisłym i dostępny za specjalnym zezwoleniem. Kopy Liptowskie są dobrze widoczne z części grani głównej od Ciemniaka po Kasprowy Wierch.  

Zasłonista Turnia

Zasłonista Turnia

2011-11-21
Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Leszka Jaćkiewicza, który tym razem przedstawia nam Zasłonistą Turnię oraz panoramę z tego szczytu. Galeria może stanowić rozszerzenie artykułu jego autorstwa poświęconego Zasłonistej Turni, który ukazał się w miesięczniku "Góry" (sierpień 2011, nr tatrzański). Zapraszamy także do topograficznego "rozkminiania". A jest co "rozkminiać" - na zdjęciach odnaleźć można m.in Gerlach, Litoworowy, Rumanowy, Młynarza, i inne tatrzańskie sławy.

Zamarła Turnia

Zamarła Turnia

2011-10-07
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Zamarłej Turni oraz wykonanych z rejonu tego szczytu na jej otoczenie. Zamarła, a dokładnie - jej południowa ściana - stanowi od ponad 100 lat cel i marzenie wielu taterników. Jej zdobywanie okupione zostało ofiarami śmiertelnymi. Wspomnijmy m.in.  młode taterniczki - siostry Lidę i Marzenę Skotnicówny, które zginęły w 1929 roku podczas wspinaczki drogą dziś zwaną Klasyczną. Współcześni turyści mogą wejść w pobliże wierzchołka, bowiem trawersem północnego zbocza Zamarłej Turni wiedzie Orla Perć. Zdjęcia wykonał Leszek Jaćkiewicz, autor przewodników "Nieznane Tatry", podczas niedawnych pięknych i słonecznych dni.

Rohacze

Rohacze

2011-09-18
Zapraszamy na foto-wycieczkę. Tym razem okiem, a raczej "kadrem" Leszka Jaćkiewicza, autora przewodników "Nieznane Tatry" - grań Rohaczy.

Wycieczka na Jarząbczy Wierch

Wycieczka na Jarząbczy Wierch

2011-07-28
Jarząbczy Wierch, szczyt w grani głównej Tatr, oferuje wspaniałe widoki - od Rohaczy przez Raczkową Czubę, Starorobociański Wierch, masyw Ornaku, Kominiarski Wierch, zachodnie ograniczenia Doliny Chochołowskiej. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wycieczki na ten szczyt autorstwa Leszka Jaćkiewicza. Życzymy Wam jednocześnie takiej pogody w górach, jaką miał Autor fotografii...

Starorobociański Wierch

Starorobociański Wierch

2011-07-04
Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć Leszka Jaćkiewicza - autora przewodnika "Nieznane Tatry" - z wycieczki na Starorobociański Wierch (2176). Fotografie sprzyjają "rozgryzaniu" topograficznych szczegółów.

Kilka fotek z Kopy Kondrackiej i Ciemniaka

Kilka fotek z Kopy Kondrackiej i Ciemniaka

2011-03-26
2 marca Leszek Jaćkiewicz, autor przewodników "Nieznane Tatry" oraz wielu fotografii w naszej galerii, wywędrował na Kopę Kondracką. Kilka dni później zawitał na Ciemniak.  Oto kilka fotografii. Niestety obecnie śniegu jest znacznie, znacznie mniej.

Letnie widoki ze Sławkowskiego Szczytu

Letnie widoki ze Sławkowskiego Szczytu

2011-03-09
Dzięki kolejnej porcji fotografii autorstwa Leszka Jaćkiewicza, autora przewodników „Nieznane Tatry”, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych ze Sławkowskiego Szczytu i Sławkowskiej Kopy. Gratka dla miłośników  nie tylko pięknych widoków, ale i „rozgryzania” szczegółów topograficznych. Z ciekawostek: przypomnijmy, że w przeszłości Sławkowski Szczyt (2452) był uważany za najwyższy szczyt w Tatrach. Istniała też hipoteza, że z wierzchołka oderwał się wielki obryw skalny, który spowodował obniżenie masywu o ok. 300 metrów. Miało się to stać w 17 wieku. Nazwa szczytu pochodzi od nazwy wsi Wielki Sławków.

Widoki z Bystrej

Widoki z Bystrej

2011-02-10
Bystra - najwyższy szczyt Tatr Zachodnich (2248), położona na terenie Słowacji, z granią główną połączona dzięki Błyszczowi. Przez niektórych traktowany jako niezależny szczyt, jest on raczej przedwierzołkiem Bystrej. Bystra wznosi się nad dolinami: Bystrą, Kamienistą, Raczkową. Jest zwornikiem dla trzech grani: jedna odchodzi na południe, należy do niej Mała Bystra, ostatnim wzniesieniem (licząc od Bystrej) jest zaś Keczka. Tą granią nie wiedzie żaden znakowany szlak. Druga grań to ramię odchodzące w stronę Błyszcza, trzecie zaś - to ciągnąca się na południowy wschód Kobyła (również bezszlakowa). Na Bystrą możemy wyjść szlakiem wiodącym Doliną Bystrą lub przez Błyszcz, z Przełęczy Baniste (wg niektórych źródeł przełęcz ta nazywa się Bystrym Karbem). Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Leszka Jaćkiewicza, autora przewodników "Nieznane Tatry".

Gerlach

Gerlach

2010-12-06
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z podejścia na Gerlach oraz fotografii wykonanych ze szczytu. Ich autorem jest Leszek Jaćkiewicz, autor przewodników "Nieznane Tatry".

Bździochowa Kopa

Bździochowa Kopa

2010-11-17
Bździochowa Kopa (2025) - szczyt w Bździochowej Grani odchodzącej od Kołowego Szczytu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  autorstwa Leszka Jaćkiewicza, autora przewodników "Nieznane Tatry". Autor wykonywał otografie zarówno z drogi na Bździochową Kopę, jak i ze szczytu na całe otoczenie. Fotografie powinny zadowolić każdego miłośnika topografii Tatr.

Tatrzańska Jesień - rejon Niżnych Rysów

Tatrzańska Jesień - rejon Niżnych Rysów

2010-10-16
Przedstawiamy garść wspomnień słonecznej tatrzańskiej jesieni. Fotografie autorstwa Leszka Jaćkiewicza wykonane zostały w rejonie Morskiego Oka oraz Niżnych Rysów.

Kopieniec Wielki

Kopieniec Wielki

2010-08-13
Kopieniec Wielki może i jest niepozorny i niewysoki (1328 m. n.p.m.), za to po krótkim podejściu z Zakopanego, np. szlakiem np. z Cyrhli Toporowej lub Jaszczurówki przez Dolinię Olczyską, oferuje piękne widoki.  W galerii - zdjęcia z Kopieńca Wielkiego oraz okolic autorstwa Albina Marciniaka (Klub Podróżników Śródziemie). Zapraszamy.

Lodowy Szczyt

Lodowy Szczyt

2010-05-15
Wspaniały, najwyższy szczyt w głównej grani Tatr Wysokich (Słowacja), a jednocześnie trzeci pod względem wysokości po Gierlachu i Łomnicy w całych Tatrach. Jest doskonale widoczny ze strony polskiej, a nawet - przy wyjątkowej widoczności - z Krakowa. Oto Lodowy Szczyt widziany z różnych miejsc w Tatrach.
1
2
 
Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY