logo

Newsy z Tatr

Podejmij wyzwanie i wygraj Suunto 5!

Podejmij wyzwanie i wygraj Suunto 5!

2019-07-06
Trzydzieści dni rywalizacji, pięć wyjątkowych wyzwań, a realizacja każdego z nich prowadzi do tego samego – szansy na jeden z ośmiu zegarków Suunto 5. Podejmij jedno z wyjątkowych wyzwań (a może wszystkie) i wygraj nowiuteńkie Suunto! Od 28 czerwca do 29 lipca możesz zdecydować się na jedno z przygotowanych dla Was wyzwań. Możesz także wybrać więcej, niż jedno i zawalczyć o multisportowy zegarek Suunto 5. Nowy produkt fińskiej marki to m.in. inteligentne tryby baterii, które będą pilnowały byś nie zapomniał naładować zegarka przed kolejnym treningiem. To także ponad 80 trybów sportowych i cenne wskazówki treningowe, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do kolejnych startów. Jak wygrać jeden z 8 zegarków? To proste. Na początek wystarczy wybrać jedno z pięciu wyjątkowych wyzwań, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Możesz także wybrać więcej, to zwiększy Twoją szansę na wygraną.

Śmiertelny wypadek na Orlej Perci

Śmiertelny wypadek na Orlej Perci

2015-09-02
 Po raz kolejny doszło do tragicznego wypadku na najtrudniejszym polskim znakowanym szlaku górskim. 

Ruszają XI Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

Ruszają XI Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem

2015-09-01
Do Zakopanego zaczynają zjeżdżać fani gór i wspinaczki z Polski i zagranicy. W środę 2 września pod Giewontem rozpoczynają się 11. Spotkania z Filmem Górskim.

Bieg ultra granią Tatr już w najbliższą sobotę

Bieg ultra granią Tatr już w najbliższą sobotę

2015-08-12
W sobotę 15 sierpnia przed świtem w Dolinie Chochołowskiej zapalą się czołówki - o 4 rano 350 zawodników wystartuje w II edycji Flexistav Biegu „Granią Tatr”. Przyjdzie im się zmierzyć z jedną z najtrudniejszych tras w Polsce: na dystansie 71km pokonają +5000/-4950m przewyższenia i przebiegną min. granią Grześ - Wołowiec - Starorobociański Wierch, przez Czerwone Wierchy, Kasprowy i Krzyżne. Meta będzie usytuowana przy Stadionie COS Zakopane, nieopodal Wielkiej Krokwi i ronda Jana Pawła II w Zakopanem. Zwykle turyści potrzebują trzech dni, by pokonać tę trasę…

W rekordowym czasie na Rysy

W rekordowym czasie na Rysy

2015-08-04
Najwyższe szczyty zawsze pobudzają wyobraźnię i zachęcają do bicia rekordów. Nie inaczej jest z naszymi Rysami 2499 m n.p.m.

Kolejne akty wandalizmu w Tatrach

Kolejne akty wandalizmu w Tatrach

2015-07-30
Dwa lata temu, na uczęszczanej przez tysiące turystów popularnej drodze do Morskiego Oka, pseudokibice Wisły Kraków wymalowali farbami hasła sławiące ich drużynę. Tym razem – i to dużo wyżej – głupotą popisali się kibole Śląska Wrocław i „zakochani”.

Baza tatrzańska - lato 2015

Baza tatrzańska - lato 2015

2015-06-22
Jak co roku z przyjemnością zapraszamy wszystkich wspinaczy i taterników jaskiniowych na obozowiska taternickie na polanach: Szałasiska i Rogoźniczańskiej. Korzystać z nich mogą wyłącznie osoby zrzeszone w PZA, w federacjach należących do UIAA oraz wspinacze niezrzeszeni.

Nowa droga na Galerii Osterwy

Nowa droga na Galerii Osterwy

2015-06-22
W słowackiej części Tatr Wysokich, na Galerii Osterwy, zespół Ondrej Bizub – Matúš Šestina wytyczył nową drogę. Linia o nazwie Autonovy powstała 13 czerwca i prowadzi lewą częścią pn.- zach. ściany tzw. Lewej Turni na Galerii, w pobliżu innej drogi Ondreja Bizuba – szóstkowej Ondrejovej cesty (którą tenże autor wytyczył samotnie z asekuracją poprzedniej jesieni, 19.X.2014 r.).

Bouldering w Tatrach

Bouldering w Tatrach

2015-06-05
Tatry kojarzone są raczej z troszkę większymi formami skalnymi. Jednak piękne doliny skrywają również całkiem sporo głazów idealnie nadających się do bulderingu. Zobaczcie kilka ujęć z sesji w Dolinie Zeleneho Plesa w słowackiej części Tatr.

Relacja z III Dni Lawinowo - Skiturowych

Relacja z III Dni Lawinowo - Skiturowych

2015-04-03
W ostatni weekend marca odbyła się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich trzecia edycja Dni Lawinowo Skiturowych.  Spora frekwencja biorąc pod uwagę niesprzyjającą aurę potwierdziła bardzo duże zainteresowanie edukacją górską. 

Wypadek na Chopoku

Wypadek na Chopoku

2015-04-03
 31 marca w rejon Chopoka wybrała się na narty piętnastoosobowa grupa Polaków. Porywisty wiatr przewrócił drzewo, które zwaliło się na trzech z nich.

Polscy himalaiści w Dolinie Kieżmarskiej

Polscy himalaiści w Dolinie Kieżmarskiej

2015-04-02
 W dniach 13-22 marca 2015 r. w Tatrach słowackich w dolinie Kieżmarskiej odbyło się II zgrupowanie szkoleniowo-unifikacyjne Polskiego Związku Alpinizmu  dla  uczestników  programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera. W trakcie tego obozu kierowanego przez Jerzego Natkańskiego  nasi  himalaiści mieli okazje uczestniczyć w szeregu wykładów, ćwiczeń oraz wspinaczek koordynowanych przez instruktorów PZA  Jacka Czecha (KW Katowice, „W SKALE”) i Jana Kuczerę (KW Kraków, „HardRock”) oraz lekarzy i ratowników będącymi uczestnikami obozu.

Tragiczny wypadek w Tatrach

Tragiczny wypadek w Tatrach

2015-03-10
Do tragicznego w skutkach wypadku wspinaczkowego doszło w Tatrach Słowackich w pn.- zach. ścianie Tępej - szczytu wznoszącego się nad Doliną Złomisk (odnogą Doliny Mięguszowieckiej) i opadającego do tej doliny pn.- zach. ścianą o wysokości około 500 m.

”Pewnego razu...” 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza

”Pewnego razu...” 100. rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza

2015-03-09
 W 100. rocznicę śmierci Stanisława Witkiewicza, wielkiego architekta, twórcy „stylu zakopiańskiego” i 130. rocznicę urodzin jego syna Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” – pisarza, dramaturga i malarza Miasto Zakopane zaprasza na etiudę filmową „Pewnego razu…” w reżyserii Jana Wierzejskiego i Kuby Łubniewskiego. 

Lawina na szlaku do Chaty Téryego

Lawina na szlaku do Chaty Téryego

2015-01-27
W sobotę, 24 stycznia, w godzinach południowych, Horská Záchranná Služba przyjęła zgłoszenie o zejściu lawiny w Dolinie Zimnej Wody (Malá Studená Dolina).

Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte. Przyjdź i trenuj!

Centrum Lawinowe na Kalatówkach otwarte. Przyjdź i trenuj!

2015-01-14
 Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają wszystkich chętnych do korzystania z centrum lawinowego na Kalatówkach. Centrum czynne jest przez całą zimę. Można z niego korzystać nieodpłatnie, każdego dnia od świtu do zmierzchu. Warunkiem jego działania jest zaleganie pokrywy śnieżnej. W każdą sobotę i niedzielę zimy (do końca marca) w godzinach 10–15 w centrum będzie pełnić dyżur osoba przeszkolona, która objaśni zasady działania centrum, oraz w razie potrzeby udostępni zestaw lawinowy.

Między tragedią i legendą

Między tragedią i legendą

2014-12-08
Były w Tatrach dramaty i tragedie, o których opowiada się do dziś. Jednymi z najbardziej zagadkowych są niewyjaśniona do dziś tajemnicza i nagła śmierć trzech turystów w rejonie Lodowej Przełęczy, dramat w żlebie Drège’a, a także z pozoru łatwa wycieczka na Czerwone Wierchy.

Tatry i Bieszczady - dumka na dwa serca

Tatry i Bieszczady - dumka na dwa serca

2014-12-08
Tatry i Bieszczady – dwa jakże różne pasma górskie. Jedne – skaliste i wyniosłe. Drugie – pokryte dziewiczymi jeszcze lasami.
1
2
3
4
5
... 
 
Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY