logo

I bieg na Rakoń i Wołowiec - najszybszy Robert Faron!


W sobotę 29 września 2012 r. odbył się, przy pięknej jesiennej pogodzie, pierwszy wysokogórski bieg na Wołowiec i Rakoń. Wystartowało w nim 52 zawodników. Z niewiarygodnym czasem 1 godzina 1 minuta 54,6 na szczycie Wołowca (2064 m) zameldował się Robert Faron z UKS Watra Kamienica. Głównym sponsorem zawodów była Firma „Budrem Euro Invest” z Krakowa, a organizatorem biegu Lub Wysokogórski w Zakopanem. Partnerami medialnymi biegu byli: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl Portal Górski www.nieznanetatry.pl, Magazyn Górski „Góry”.


Start na Polanie Huciska

Rejestracja zawodników rozpoczęła się o godzinie 7 na Siwej Polanie u wlotu do Doliny Chochołowskiej. Kierowniczką biura była Magdalena Szpot. Po rejestracji zawodnicy przejechali na Polanę Huciska, gdzie dokończono rejestracji. Punktualnie o godzinie 10 odbył się start 52 zawodników. Wszyscy ostro wystartowali i walka rozegrała się głównie na stromym podejściu na przełęcz pomiędzy Rakoniem, a Wołowcem. Najszybciej wbiegł na szczyt Wołowca Robert Faron. Osiągnął fantastyczny czas 1 godzina 1 minuta 54,6. Wśród kobiet najszybsza była Dominika Bolechowska 1 godzina 16 minut 43,5. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością 66-letni przewodnik tatrzański, Maciej Mojżyszek, który osiągnął czas 1 godzina 23 minuty 19,2. Wśród amatorów, którzy kończyli bieg na Rakoniu, najszybszy był Franciszek Łukaszczyk Mućka z czasem 1 godzina 2 minuty 38,3. Drugi był Michał Stoch, a trzeci Stanisław Gąsienica. Wśród amatorek pierwsza na Rakoniu stanęła Kinga Kuligowska, druga była Dorota Kuźniar, a trzecia Ewa Łukaszczyk.
 

 
Atmosfera rywalizacji była wspaniała. Walka na trasie taka sama. Zresztą wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i osiągnęli „swój Everest”. Wszyscy zawodnicy w dobrej kondycji zakończyli bieg i po zejściu do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej, po wspólnym obiedzie, rozpoczęło się uroczyste wręczenie nagród. Były brawa, podium i nagrody, ufundowane przez sponsorów. A byli nimi: „Budrem” Euroinvest Kraków – sponsor główny zawodów, PTTK, schronisko na Polanie Chochołowskiej, Dynafit Polska (Jacek Grzędzielski), a słodki poczęstunek ufundowała jak zwykle niezawodna „Samanta” Maria Rzankowska. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim sędziom zawodów, którzy spisali się znakomicie, ekipie pomiaru czasu, ratownikom TOPR i sponsorom zawodów. Nagrody wręczali: Andrzej Hojda i Janusz Przybyło z firmy „Budrem” Euro Invest, Przemysław Wójcik – prezes Klubu Wysokogórskiego Zakopane i Andrzej Faktor – członek zarządu klubu, Irena Gąsienica-Roj i Józef Krzeptowski junior ze schroniska na Polanie Chochołowskiej, Agnieszka Wojdyła i kierownik zawodów Wojciech Szatkowski.
 
Zapraszamy za rok we wrześniu na II Bieg Wysokogórski KW Zakopane. Tym razem jego celem numer jeden będzie Starorobociański Wierch (2176 m), a dla amatorów Trzydniowiański Wierch.
 

OFICJALNE WYNIKI: BIEG_RAKON_WOLOWIEC_29.09.12.pdf


Wkrótce galeria zdjęć z zawodów!

Wojciech Szatkowski


Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY