logo

Milka dla Tatr. Zwyciężył niedźwiedź


Niedźwiedź zdobył najwięcej głosów internautów w akcji zorganizowanej przez Milkę i Tatrzański Park Narodowy. Na drugim miejscu znalazł się świstak, na trzecim - kozica. Na ochronę tych trzech symboli Tatr Milka przeznaczy 1 mln zł.
Głosować można było za pośrednictwem strony www.razemdlatatr.pl. Niedźwiedź zdobył 157 073 głosy, świstak - 156 300 głosów, kozica - 94 966 głosy. Internauci głosowali na 6 symboli tatrzańskiej przyrody. Były to wybrane przez Milkę we współpracy z ekspertami z Tatrzańskiego Parku Narodowego: krokus, Giewont, niedźwiedź, kozica, Morskie Oko i świstak.Głosować Już od pierwszych dni w głosowaniu prowadziły zwierzęta, które w kolejnych tygodniach uzyskały wyraźną przewagę nad Morskim Okiem, Giewontem i krokusem.
Ambasadorami akcji byli Sebastian Karpiel Bułecka, Jagna Marczułajtis, Reni Jusis, burmistrz Zakopanego Janusz Majcher, pisarz, ratownik TOPR, były minister kultury Michał Jagiełło, pisarz, publicysta i znawca regionu Maciej Pinkwart, dziennikarz, publicysta, przewodnik tatrzański Maciej Krupa, oraz wspinacz, narciarz, przewodnik wysokogórski Marcin Kacperek. Przez 8 tygodni eksperci oraz ambasadorzy akcji w ogólnopolskich mediach (m.in. w programie "Dzień dobry TVN") opowiadali o tatrzańskiej przyrodzie oraz zachęcali do głosowania na wybrany symbol Tatr.
W sumie na symbole tatrzańskiej przyrody oddano 567 331 głosów. Do ostatnich chwil głosowania trwała rywalizacja pomiędzy zwolennikami niedźwiedzia i świstaka. Ostatecznie przewagą 773 głosów wygrał niedźwiedź.Za kilka tygodni Tatrzański Park Narodowy rozpocznie realizację działań ochronnych dla trzech zwycięskich symboli. Dzięki akcji "Milka. Razem dla Tatr" niedźwiedziowi, świstakowi i kozicy zapewnione zostaną większe bezpieczeństwo i spokój, przestrzeń do życia oraz ochrona przed kłusownikami.Z przekazanej przez Milkę kwoty 1 mln zł 50 procent zostanie przeznaczone na ochronę świstaka, 30 procent - na ochronę niedźwiedzia, a 20 procent - na ochronę kozicy. Plany zostaną wkrótce podane do publicznej wiadomości.

Oficjalne zakończenie pierwszego etapu akcji "Milka. Razem dla Tatr" odbędzie się 26 czerwca w Zakopanem. Podczas wielkiego finału na Placu Niepodległości nastąpi uroczyste wręczenie dyrektorowi TPN symbolicznych czeków na 500 tys. zł, 300 tys. zł i 200 tys. zł.Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY