logo

Promocja przewodnika ”Skitouring w Tatrach Polskich”


W zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim, przy licznie zgromadzonej publiczności, odbyła się promocja przewodnika „Skitouring w Tatrach Polskich” oraz spotkanie z jego autorem Wojciechem Szatkowskim.

 

Autor z nowym wydadniem przewodnika

 
- Ten przewodnik powstał z mojej pasji. Opisuję w nim ok. 60 tras wycieczek skitourowych w Tatrach Polskich, począwszy od Doliny Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich, a skończywszy na rejonie Doliny Rybiego Potoku i Morskim Oku w Tatrach Wysokich – mówił podczas promocji Wojciech Szatkowski, dodając: - Prezentuję także szlaki narciarskie m.in.: Doliny Kościeliskiej, Lejowej, Miętusiej, Małej Łąki, Doliny Bystrej i rejon Hali Kondratowej oraz Pięciu Stawów Polskich. Myślę, że atrakcją przewodnika są opisane np. transgraniczne przejścia w dawnym stylu „openheimowskim” w rejonie Chochołowskiej i Rakonia oraz Doliny Łatanej, czy przez Świnicką Przełęcz i Gładką.


Wojciech Szatkowski wpisuje dedykację dla Apoloniusza Rajwy

Wojciech Szatkowski od lat jest propagatorem narciarstwa wysokogórskiego, autorem wielu artykułów oraz przewodnika skitourowego wydanego w 2010 r. Jego najnowsza książka prezentuje nie tylko trasy wycieczek skitourowych w Tatrach, ale stanowi także kompendium wiedzy o historii narciarstwa wysokogórskiego, rozgrywanych obecnie zawodach i przybliża sylwetki najlepszych obecnie zawodników.

 
Tekst i zdjęcia: Bożena Gąsienica


Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY