logo

Przyjaciele Parku Narodowego


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku „Poznaj małopolskie parki narodowe zorganizowanym przez Fundację im. Zofii i Witolda Paryskich oraz małopolskie parki narodowe: Tatrzański, Pieniński, Gorczański, Magurski i Ojcowski we współpracy z Wydziałem Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Organizatorzy będą prezentować małopolskie parki narodowe, opowiadać o najciekawszych miejscach, oraz zasadach obowiązujących przy zwiedzaniu obszarów chronionych.

Ważnym elementem pikniku będzie promocja projektu edukacyjnego skierowanego do najmłodszych turystów zwiedzających parki narodowe pt. Przyjaciel Parku Narodowego. „Przyjaciel parku narodowego” to innowacyjne i nowoczesne podejście do edukacji ekologicznej najmłodszych.

Program realizowany będzie od 1 maja 2015 roku na terenie małopolskich parków narodowych: Babiogórskiego, Gorczańskiego, Magurskiego, Ojcowskiego oraz Tatrzańskiego. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6–12 lat i ich rodziców. Aby wziąć udział w programie należy:

• Odwiedzić park narodowy
• Rozwiązać wybrane zadania z książeczki
• Wziąć udział w przynajmniej jednej aktywności oferowanej przez park
• Złożyć przysięgę dbania o przyrodę i dzielenia się swoją wiedzą z innymi.

Po wykonaniu zadań każdy uczestnik programu otrzymuje pamiątkowy dyplom i odznakę. Książeczkę można otrzymać w ośrodkach edukacyjnych parków narodowych. Jest ona bezpłatna.

Więcej informacji na www.przyjacielpn.pl i w ośrodkach edukacyjnych parków narodowych. 

Program Imprezy „Poznajemy małopolskie parki narodowe”

godz. 10.00: rozpoczęcie Imprezy

godz. 10.00 – 16.00: promocja możliwości edukacyjnych Parków Narodowych

godz. 10.00 – 16.00: promocja projektu - Przyjaciel Parku Narodowego

godz. 14.00 – 15.00: wydarzenia związane z odbywającym się Ekobiegiem „Spalam kalorii – nie odpady”: zakończenie Biegu dla Dorosłych, rozpoczęcie i zakończenie Biegów dla

Dzieci, rozdanie nagród, dekoracja zwycięzców

godz. 16.00: zakończenie Imprezy

Więcej informacji na www.przyjacielpn.pl
Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY