logo

W najbliższym wydaniu GÓR (NUMER SPECJALNY 250) Temat numeru: Morskie Oko


Uwielbiane i lekceważone. Majestatyczne, a zarazem jarmarczne. Nie da się ukryć, że ten fragment Tatr Wysokich silnie polaryzuje uczucia. Jest miejscem mającym ogromny wpływ na historię polskiego taternictwa, ale stanowi też przerażające „przedłużenie” Krupówek, gdzie ponad 700 000 osób (w skali roku) skutecznie zabija intymny charakter kontaktu z górami.   

 Cokolwiek można zarzucić Morskiemu Oku, jedno jest pewne: wracamy tam jak zaczarowani. Mnich doczekał się miana najbardziej oblężonej „skałki” na południe od Jury. Rysy… No cóż, tu akurat niewiele się zmienia, bo bez względu na pogodę, na szczycie trudno spędzić chwilę w samotności. Kazalnica nieodmiennie pobudza wyobraźnię nimbem „najpoważniejszej” polskiej ściany, natomiast zimą okolicę przejmują we władanie freeriderzy i skiturowcy – oczywiście jeżdżąc po szlakach, zgodnie z prawem.


 

W najbliższym numerze GÓR znajdziecie artykuły, które pozwolą na nowo odkryć ten „zadeptany” rejon Tatr: jego nieznane szerzej aspekty historyczne oraz całkiem współczesne oblicze.

 

Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelników GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl


 Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY