logo

Z głową w górach - relacja z jednodniowej wycieczki freeride?owo - skiturowej w okolicach Hali Gąsienicowej w Tatrach


 W krótki filmie przedstawione zostały kolejne etapy wyjścia w góry - od planowania trasy i sprawdzenia aktualnych warunków, poprzez przygotowanie sprzętu, aż po zasady związane z bezpiecznym poruszaniem się w terenie wysokogórskim (nie tylko na nartach).

„Z głową w górach” prezentowany był na dużym ekranie w czasie pięciu przystanków Pure Powder Tour, Krakowskiego Festiwalu Górskiego i Tyskiego Festiwalu Podróżniczego, teraz udostępniony zostaje zaś wszystkim miłośnikom zimowej eksploracji gór na kanale: youtube.com/kursylawinowepl
 
To kolejny materiał filmowy zrealizowany przez kursylawinowe.pl i PZU. Wcześniej w tym roku do sieci trafił cykl #poradylawinowe, skierowany do turystów, narciarzy i snowboardzistów. W dziesięciu odcinkach omówione zostały m.in. zasady prowadzenia akcji ratunkowej w razie wypadku lawinowego, ale też inne tematy jak np. zasady ubierania się na zimowe wycieczki. 
Oczywiście kursylawinowe.pl to przede wszystkim praktyczne szkolenia, z których pierwsze odbyło się w miniony weekend w Schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Kolejne potrwa od piątku do niedzieli, w sumie wraz z kursami skiturowymi i skialpinistycznymi tej zimy w ramach akcji zorganizowanych zostanie ich aż szesnaście. Więcej informacji na temat programu i terminów znaleźć można na stronach www.kursylawinowe.pl i facebook.com/lawiny. 
 


materiały prasowe
 
 
 


Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY