logo

Zamknięte szlaki


Tatrzański Park Narodowy zamknął na zimę 3 odcinki szlaków. Pamiętajcie o tym planując wycieczki. W Tatrach panują trudne warunki do uprawiania turystyki.

Niektórzy z grona wspinaczy i turystów mawiają, iż  są takie pory roku, kiedy gentelmani po górach nie chodzą. Mowa o późnej jesieni, gdy w Tatrach warunki nie pozwalają ani na letnie, ani na zimowe działanie, a szklana polewka, niewidoczna na kamieniach, może skutkować złamaniem nogi na Ścieżce nad Reglami, nie wspominając o konsekwencjach poślizgnięcia czy upadku w wyższych partiach gór.
Ale oczywiście dla chcącego (i rozważnego) turysty nic trudnego - ważne, by dostosować wycieczkę do własnych umiejętności oraz panujących warunków. Czyli polecamy przykładowo przebieżkę Doliną Kościeliską z odbiciem na Halę Stoły zamiast Kościelca, o Orlej Perci czy Rysach nie wspominając.


Rusinowa Polana. Uwaga - niestety nie dysponujemy aktualnym zdjęciem - to fotka archiwalna. Fot. www.nieznanetatry.pl
 


Tatrzański Park Narodowy 1 grudnia zamknął 3 odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka, Dolina Pięciu Stawów - Świstówka Roztocka - Morskie Oko. Zostaną otwarte 1 czerwca. 
 


Copyright nieznanetatry.pl &GÓRY